Showing all 5 resultsSorted by price: low to high
| Dimensions | 46 × 40 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslow |
| Features | Graceful curves and tightly upholstered frame provide refined elegance., Handcrafted in North Carolina by skilled artisans for timeless quality., Kidney pillow adds supportive comfort and layered style., Signature deep seating invites luxurious comfort and everyday relaxation., Tight, skirted frame creates a refined and tailored appearance. |
| Dimensions | 40.5 × 40 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslow |
| Features | Graceful curves and tightly upholstered frame provide refined elegance., Handcrafted in North Carolina by skilled artisans for timeless quality., Perfectly balances traditional contours with modern comfort., Shallow seat provides supportive upright comfort., Tight, skirted frame creates a refined and tailored appearance. |
| Dimensions | 46 × 51.5 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslow |
| Features | Handcrafted in North Carolina by skilled artisans for timeless quality., Kidney pillow adds supportive comfort and layered style., Signature deep seating invites luxurious comfort and everyday relaxation., Tight, skirted frame creates a refined and tailored appearance., Widest seating in the lineup offers generous space for one or two to lounge. |
| Dimensions | 40 × 51.5 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslow |
| Features | Handcrafted in North Carolina by skilled artisans for timeless quality., Perfectly balances traditional contours with modern comfort., Shallow seat provides supportive upright comfort., Tight, skirted frame creates a refined and tailored appearance., Widest seating in the lineup offers generous space for one or two to lounge. |
| Dimensions | 28.5 × 41 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Winslow |
| Features | Designed to pair seamlessly with the Winslow Chair & a Half., Handcrafted in North Carolina by skilled artisans for timeless quality., Perfectly balances traditional contours with modern comfort., Plush cushion top provides superior comfort for resting feet or extra seating., Tight, skirted frame creates a refined and tailored appearance. |