5/0-6/6 Poster Bed Post
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Elegant taper post |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Modern twist on a classic four poster bed |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 02.75″W X 02.75″D X 82.00″H |
| Weight | 41.01 lbs |
| Elegant taper post | Yes |
| Modern twist on a classic four poster bed | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 2.75 × 82 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.