Intrigue Uph Dining Bench
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of solid Pine with metal base | Yes |
|---|---|
| Seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 68% Polyester & 32% Repreve Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning Code: W | Yes |
| Dimensions | 60.75″W X 18.50″D X 19.00″H |
| Weight | 41.89 lbs |
Additional information
| Weight | 41.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 60.75 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Hazelwood |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Intrigue |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
SKU:
39359
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Fabric, Gray, Hazelwood, Riverside Furniture
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.