Rectangle Dining Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Constructed with select hardwood solids and random match Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Planked top panel with v-grooves | Yes |
| 72″ x 40″ top extends to 90″ x 40″ with one 18″ leaf in use | Yes |
| Comfortably seats 6 people without leaf and 8 people with leaf in use | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 147.27 lbs |
Additional information
| Weight | 147.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 72 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Frosted Gray |
| Style | Coastal/cottage/tropical |
| Collection | Bennett |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.