Entertainment Pier Unit
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the cases a sturdy appearance | Yes |
| Custom designed oversized bar pull in modern black finish | Yes |
| The Pale Oak wood finish enhances the natural beauty of the pin knotty Oak veneer | Yes |
| Two fixed shelves in upper section | Yes |
| Bottom pair of doors enclose an adjustable shelf | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 28.00″W X 18.00″D X 74.00″H |
| Weight | 127.87 lbs |
Additional information
| Weight | 127.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28 × 74 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
91048
Category: Entertainment Stands
Tags: Brown, Entertainment Stands, Pale Oak, Riverside Furniture
Reviews
There are no reviews yet.