Back to products
Orlando Euro Pillow Top Medium
$899.00 – $1,399.00Price range: $899.00 through $1,399.00
Nidra Accent Table
A compelling side table offers a modern artistic style with a balance of textures.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Classical references combine with a modern sculptural look in the Nidra accent table. Formed of cast concrete, the design offer a balance of textures from the smooth sides and top to a chiseled band along the base. It’s a work of art with a functional objective.
Product Details
| Cubes | 5.74 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – Sand Grey |
| Overall Product Height | 17.13 |
| Overall Product Width | 18.25 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 53.0 |
| Total Shipping Weight | 53.0 |
| Website Material | Concrete |
| Floor pad | Yes |
| Sand Grey finish on cast concrete with smooth top surface and rough texture on sides on bottom section | Yes |
| Depth | 18.25 in (46.36 cm) |
| Height | 17.13 in (43.51 cm) |
| Qty On Hand | 18 |
| Width | 18.25 in (46.36 cm) |
Additional information
| Dimensions | 18.25 × 18.25 × 17.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.