Jasper Leather Ottoman
A leather seat appears to float between two acrylic panels on this modern ottoman.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
The Jasper ottoman’s leather seat appears to float in midair between two acrylic side panels. The design showcases a clearly modern comfort story.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Col | 12.5 |
|---|---|
| Leather | 218-002 |
| Leather Shown | 218-002 |
| Overall Product Height | 19 |
| Overall Product Width | 22 |
| Product Type | Ottoman |
| Productionplant | Domestic |
| Roomtype | Bedroom and Living |
| Shipping Weight | 50.0 |
| Total Shipping Weight | 50.0 |
| Website Material | Leather |
| Acrylic finish only | Yes |
| Depth | 20 in (50.8 cm) |
| Height | 19 in (48.26 cm) |
| Width | 22 in (55.88 cm) |
| Qty On Hand | 9 |
Additional information
| Dimensions | 20 × 22 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.