Executive Desk
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Cherry veneer with metal accents | Yes |
|---|---|
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Three top drawers have felt-lined bottoms, all other are veneer | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 66.00″W X 28.50″D X 30.50″H |
| Weight | 189.60 lbs |
Additional information
| Weight | 189.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 66 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.