Swivel Lift-top L-desk
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Top panel swivels 360 degrees allowing for a left or right facing L-shaped configuration | Yes |
| Lower desk top lifts up to accommodate standing work | Yes |
| All drawers have dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Bottom file drawer accepts letter or legal size files | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 22.00″D X 30.50″H |
| Weight | 176.37 lbs |
Additional information
| Weight | 176.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 56 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Umber |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Prelude |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.