Brumley Cocktail Table
Modern casual style is showcased with a slatted top and metal base for this cocktail table.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Taking a casual approach, the Brumley cocktail table showcases a slatted wood top in Marcona finish. The painted metal base, in Anthracite finish, features slim, squared legs.
Product Details
| Cubes | 10.23 |
|---|---|
| Finish Shown | MTF – 317 Anthracite and WDF – 318 Marcona |
| Overall Product Height | 16 |
| Overall Product Width | 62 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 69.3 |
| Total Shipping Weight | 69.3 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Metal base in Anthracite finish | Yes |
| Slatted oak top in Marcona finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Qty On Hand | 62 |
| Depth | 28.75 in (73.03 cm) |
| Height | 16 in (40.64 cm) |
| Width | 62 in (157.48 cm) |
Additional information
| Dimensions | 28.75 × 62 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Marcona and Anthracite |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
SKU:
473021
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bernhardt Furniture, Brown, Cocktail & Coffee Tables, Marcona and Anthracite
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.