Lucerne Cocktail Table
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Product Details
| Cubes | 9.51 |
|---|---|
| Depth | 44 in (111.76 cm) |
| Finish Shown | WDF – 393 Alba |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Motion Type | With Casters |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 44 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Program | Lucerne |
| Qty On Hand | 0 and DC 6 |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 106.7 |
| Total Shipping Weight | 106.7 |
| Website Material | Resin and Wood |
| Width | 44 in (111.76 cm) |
| Cast resin with wood grain texture in Alba finish | Yes |
| Casters | Yes |
| Open center in base | Yes |
Additional information
| Dimensions | 44 × 44 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alba |
| Collection | Lucerne |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
393014
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Alba, Bernhardt Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Cream
Reviews
There are no reviews yet.