Melba Cocktail Table
This cocktail table intersects modern design and rustic style.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
The Melba cocktail table finds itself at the perfect intersection between modern and rustic styles. Three textured cast aluminum panels finished in Graphite pierce the top. The uniquely shaped wood surface is wirebrushed for texture and finished in Puma.
Product Details
| Cubes | 13.96 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 30.50 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Pentagonal |
| Shipping Weight | 87.1 |
| Total Shipping Weight | 87.1 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Wire-brushed oak top in Puma finish with three textured cast aluminum base panels in Graphite finish | Yes |
| Floor-protecting felt on bottom of base panels | Yes |
| Depth | 30.25 in (76.84 cm) |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Width | 30.50 in (77.47 cm) |
| Qty On Hand | 20 |
Additional information
| Dimensions | 30.25 × 30.5 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Collection | Bernhardt Living |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
SKU:
564125
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bernhardt Furniture, Cocktail & Coffee Tables, Gray
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.