Melba Accent Table
This accent table intersects modern design and rustic style.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
The Melba accent table finds itself at the perfect intersection between modern and rustic styles. A textured cast aluminum panel finished in Graphite rises from a base to pierce the top. The wood surface is wirebrushed for texture and finished in Puma.
Product Details
| Cubes | 8.68 |
|---|---|
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 17.50 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 51.4 |
| Total Shipping Weight | 51.4 |
| Website Material | Metal and Wood |
| Adjustable glides | Yes |
| Designed to slide under a sofa or chair, providing extra surface area | Yes |
| Wire-brushed oak top in Puma finish with textured cast aluminum base in Graphite finish | Yes |
| Depth | 21.75 in (55.24 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 11 |
| Width | 17.50 in (44.45 cm) |
Additional information
| Dimensions | 21.75 × 17.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Collection | Bernhardt Living |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.