Showing all 4 resultsSorted by price: low to high
| Dimensions | 39 × 32 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Devin |
| Features | Elevated high back and exposed wood base add elegance and support., Handcrafted in North Carolina with refined artisanal detail., Knife-edge back pillow enhances comfort with a tailored edge., Meticulously tailored details exude timeless craftsmanship., Pleated roll arms bring a refined, traditional touch. |
| Dimensions | 40 × 33 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Dixon |
| Features | Embraces a modern elegance with refined, contemporary lines., Handcrafted in North Carolina with a skirted base for a timeless finish., Luxuriously cushioned for indulgent comfort and serene relaxation., Meticulously tailored details exude timeless craftsmanship., Slanted back offers ergonomic support with a graceful silhouette. |
| Dimensions | 25 × 32 × 23.5 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Hollywood Regency |
| Collection | Gayle |
| Features | Chic kick pleat skirt enhances its Hollywood-inspired elegance., Elegant swooped frame and optional nailhead trim add a touch of sophistication., Handcrafted in North Carolina for enduring quality and artisanal detail., Luxuriously cushioned for indulgent comfort and serene relaxation., Meticulously tailored details exude timeless craftsmanship. |