Showing 136–150 of 690 resultsSorted by price: low to high
James Reclining Loveseat w/ Console – 449521
| Weight | 179 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 79 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
Trouper Reclining Loveseat w/ Console – 449724
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 77 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stucco |
| Style | Contemporary |
| Collection | Trouper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
Jay Reclining Loveseat – 448706
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Brooks Power Reclining Loveseat w/ Console Headrest & Lumbar – X49727
| Weight | 221.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Warrendale Power Recline – Loveseat
| Dimensions | 38.2 × 59.5 × 42.1 in |
|---|---|
| Brand | BarcaLounger |
| Color | Brown |
| Detail Color | Worthington Cognac |
| Style | Traditional |
| Collection | Motion Groups |
| Features | Leather, Power, Power Headrest |
Baldwin Upholstered Swoop Arm Settee
| Dimensions | 41 × 63 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Baldwin |
| Features | Elegant curves soften the structure, creating a gentle allure., Part of the Baldwin Collection, offering cohesive room pairings., Perfect scale for entryways, bedrooms, or small spaces., Plush pillow back offers exceptional sink-in support., Swooped arms deliver an elegant, flowing line. |
Monroe Upholstered Winged Arm Settee
| Dimensions | 30 × 64 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Gabby |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Monroe |
| Features | Adaptable style works beautifully as both a statement piece or supporting seat., Barrel back with winged detail surrounds you in comfort., Lower back height offers an airy look that won’t overwhelm a space., Optional nailhead trim and self-welting offer tailored detailing., Petite scale makes it versatile for bedrooms or living spaces. |
Load more products
Loading...