Showing 241–255 of 811 resultsSorted by price: low to high
Ava Wall Recliner – 016769
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Churchill Manual Recline
| Dimensions | 38.6 × 37.4 × 43.3 in |
|---|---|
| Brand | BarcaLounger |
| Color | Brown |
| Detail Color | Double Fudge |
| Style | Traditional |
| Collection | Vintage |
| Features | Leather |
Emmons Wall Recliner – 016781
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 35.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Kells Wall Recliner – 016782
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 34 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Parchment |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kells |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Lennon Wall Recliner – 016787
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 32.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lennon |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Harbor Town Wall Recliner – 016799
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Transitional |
| Collection | Harbor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Cassian Wall Recliner – 016802
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 36 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Cade Wall Recliner – 016803
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Belmont Wall Recliner – 016804
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Buff |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Sparrow Swivel Gliding Recliner – 017712
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 33.5 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sparrow |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Nixon Manual Recline
| Dimensions | 35.8 × 29.5 × 43.3 in |
|---|---|
| Brand | BarcaLounger |
| Color | Brown |
| Detail Color | Creede Fudge |
| Style | Transitional |
| Collection | Vintage |
| Features | Leather |
Load more products
Loading...