Showing 1–15 of 812 resultsSorted by price: low to high
Redwood Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar – 16X776
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 42 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Redwood |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Eldorado High Leg Reclining Chair – 295423
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 32.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mission/Craftsman (Traditional Arts & Crafts) |
| Collection | Eldorado |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Greyson Rocking Recliner – 010530
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Casey Rocking Recliner – 010767
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Casey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Brooks Rocking Recliner – 010727
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 35 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Kimberly High Leg Reclining Chair – 028916
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 29.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Kimberly |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Haven High Leg Reclining Chair – 028450
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Haven |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Randell Wall Recliner – 016777
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 45.5 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Randell |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Liam Rocking Recliner – 010786
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Garnet |
| Style | Contemporary |
| Collection | Liam |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Load more products
Loading...