Lorenzo Side Table
Concrete and wood combine to form a modern organic side table.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
A square shape and a balance of materials form the Lorenzo side table. Its modern organic design includes a smooth glass-reinforced concrete top in Vintage Cream finish and four leg posts in Flint finish.
Product Details
| Cubes | 7.05 |
|---|---|
| Overall Product Height | 24 |
| Overall Product Width | 26 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Living |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 56.0 |
| Total Shipping Weight | 56.0 |
| Website Material | Concrete and Wood |
| Glass-reinforced concrete top in Vintage Cream finish | Yes |
| Four quartered white oak-veneered leg posts and reveal in Flint finish | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Depth | 26 in (66.04 cm) |
| Height | 24 in (60.96 cm) |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Qty On Hand | 38 |
Additional information
| Dimensions | 26 × 26 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.