Power Reclining
Showing 1–15 of 167 resultsSorted by price: low to high
Colby Duo® Reclining Loveseat
| Weight | 182 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 61 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Transitional |
| Collection | Colby |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
James Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 87 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | In Stock |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Greyson Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 214 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 77 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Greyson Power Reclining Loveseat W/ Headrest
| Weight | 189 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 62.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Power, Power Reclining |
Trouper Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 77 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stucco |
| Style | Transitional |
| Collection | Trouper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Trouper Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 184 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Trouper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Dorian Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 250.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 78 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Jay Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 78.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Dorian Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 223.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 63 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Jay Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 197 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Apollo Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 217.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Apollo |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
James Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 223 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 79 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
James Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 64 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Robin Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 236 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 63.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Robin |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
James Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 79 × 41.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Load more products
Loading...