Power Reclining
Showing 136–150 of 167 resultsSorted by price: low to high
Greyson Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 77 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Joel Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 226.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 81.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Morrison Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 230 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 78.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Ava Power Reclining Loveseat W/ Console Headrest & Lumbar
| Weight | 223 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 77.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | In Stock |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Emmons Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 231.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 75 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | In Stock |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cassian Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 227.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | In Stock |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cade Power Reclining Loveseat W/ Headrest, Lumbar & Console
| Weight | 220.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 74.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Moss |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Dimensions | 41.7 × 88 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Power Headrest
| Dimensions | 41.7 × 67 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 41.7 × 80 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Sofa with Headrest and Lumbar
| Dimensions | 41.7 × 88 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Headrest and Lumbar
| Dimensions | 41.7 × 67 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrest and Lumbar
| Dimensions | 41.7 × 80 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
West Coast II Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Dimensions | 37.75 × 78 × 40.7 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | West Coast II |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
West Coast II Power Reclining Loveseat with Power Headrest
| Dimensions | 37.75 × 55 × 40.7 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | West Coast II |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Load more products
Loading...