Power Reclining
Showing 136–150 of 172 resultsSorted by price: low to high
Morrison Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48766
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 63.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Transitional |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Ava Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48769
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 63 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Emmons Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48781
| Weight | 201.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 60.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cassian Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48802
| Weight | 197.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cade Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48803
| Weight | 190.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Greyson Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49530
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 77 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Joel Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49761
| Weight | 226.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 81.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Morrison Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49766
| Weight | 230 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 78.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Ava Power Reclining Loveseat w/ Console Headrest & Lumbar – X49769
| Weight | 223 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 77.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Emmons Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49781
| Weight | 231.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 75 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cassian Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49802
| Weight | 227.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cade Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49803
| Weight | 220.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 74.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Dimensions | 41.7 × 88 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Power Headrest
| Dimensions | 41.7 × 67 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Aedon Power Reclining Loveseat with Console
| Dimensions | 41.7 × 80 × 40.8 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Aedon |
| Features | Cupholders, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Load more products
Loading...