Power Reclining
Showing 91–105 of 172 resultsSorted by price: low to high
Clybourn Power Reclining Sofa w/ Headrest – 84U813
| Weight | 271 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 86 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Armitage Power Reclining Chair and A Half w/ Headrest – 85U812
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 55.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Green |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Armitage |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Quinault Power Reclining Loveseat w/ Headrest – 88U810
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 57 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Salsa |
| Style | Transitional |
| Collection | Quinault |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Acadia Power Reclining Loveseat w/ Headrest – 88U811
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Acadia |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Clybourn Power Reclining Loveseat w/ Headrest – 88U813
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 64 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Acacia Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Dimensions | 40.5 × 85.4 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Acacia |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Maddox Power Reclining 2-seat Sofa w/ Headrest – U43759
| Weight | 212 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Maddox |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Regent Power Reclining Sofa
| Dimensions | 39 × 84 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Regent |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Brooks Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44727
| Weight | 223.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 84 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Joel Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44761
| Weight | 224.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 90 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Ava Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44769
| Weight | 186 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Emmons Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44781
| Weight | 229.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 83.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cassian Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44802
| Weight | 225.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cade Power Reclining Sofa w/ Headrest – U44803
| Weight | 218.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 83 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Palmer Power Reclining Chair & a Half w/ Headrest – U45800
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 54.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Stone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Load more products
Loading...