Power Reclining
Showing 106–120 of 172 resultsSorted by price: low to high
Brooks Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48727
| Weight | 181.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Apollo Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48757
| Weight | 190.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 62.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Modern |
| Collection | Apollo |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Joel Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48761
| Weight | 186.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 67 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Ava Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48769
| Weight | 186 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 63 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Emmons Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48781
| Weight | 191.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 60.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cassian Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48802
| Weight | 187.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cade Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48803
| Weight | 180.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Brooks Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49727
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Joel Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49761
| Weight | 180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 81.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Ava Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49769
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 77.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Emmons Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49781
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 75 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cassian Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49802
| Weight | 181 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cade Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49803
| Weight | 174 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 74.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Bone |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Maddox Power Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – X43759
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Maddox |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Greyson Power Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – X44530
| Weight | 237 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 85 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Load more products
Loading...