Showing 16–30 of 377 resultsSorted by price: low to high
Fletcher High Leg Reclining Chair – 295424
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 35.5 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Fletcher |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Jasper Rocking Recliner – 010709
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Jasper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Pinnacle Rocking Recliner – 010512
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Shell |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Scarlett High Leg Reclining Chair – 028431
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33 × 39 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Scarlett |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Astor Rocking Recliner – 010519
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 37.5 × 44.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Platinum |
| Style | Contemporary |
| Collection | Astor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Pinnacle Wall Recliner – 016512
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Shell |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Ferndale Swivel Gliding Chair – 225408
| Weight | 104.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 39 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Ferndale |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Allegra Chair – 235401
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 35.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Allegra |
| Features | Customizable, Fabric |
Bellevue High Leg Swivel Chair – 210421
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 37 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Bellevue |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
Allegra Swivel Gliding Chair – 225401
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 34 × 36 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Allegra |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Meyer Modular Sofa – 694
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Red |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Meyer |
| Features | Customizable, Fabric |
Roxie Swivel Gliding Chair – 225462
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 37 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Roxie |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
Reegan High Leg Swivel Chair – 210460
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 36.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Reegan |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Midtown Swivel Gliding Chair – 225479
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Midtown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Pinnacle Wall Reclining Sofa – 330512
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Load more products
Loading...