Massimo Fabric Armless Chair
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Back Pillow | (1) Tight back with pop-up headrest |
|---|---|
| Companion Skus | B830RO, B835RO, B836RO and B860RO |
| Fabric | 1501-012 |
| Fabric Shown | 1501-012 |
| Number Of Seat Cushions | 1 |
| Overall Product Height | 32 |
| Overall Product Width | 30.5 |
| Product Type | Armless Chair |
| Productionplant | Plant 12 |
| Roomtype | Living |
| Seat Depth | 23.5 in and 59.69 cm |
| Shipping Weight | 94.0 |
| Total Shipping Weight | 94.0 |
| Website Material | Fabric |
| Depth | 43 in (109.22 cm) |
| Height | 32 in (81.28 cm) |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–7S8GRed7–/rccu7uksuolbxj2p1eqx.pdf |
| Marketing Labels | Living_Massimo PM Sectional.pdf |
| Qty On Hand | 12 |
| Width | 30.5 in (77.47 cm) |
Additional information
| Dimensions | 43 × 30.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Collection | Bernhardt Living |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.