Pismo Outdoor Accent Table
The mix of textures creates a gorgeous monochromatic look in this outdoor accent table.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Contact store for Stock and Pricing
Special Financing Available See Details
Description
With the look of seafoam against the sand, the Pismo outdoor accent table offers a rough texture along the sides, with a smooth band at the top and for the table surface. Crafted of natural stonecast, this table combines organic style and sleek modernity.
Product Details
| Cubes | 5.58 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C5114O |
| Furniturecoverinlightgrey | C5114BO |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Accent Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 47.4 |
| Total Shipping Weight | 47.4 |
| Website Material | Stonecast |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Smooth texture on top and rough texture on sides | Yes |
| Adjustable glides | Yes |
| Natural stonecast | Yes |
| Depth | 16.00 in (40.64 cm) |
| Height | 18.00 in (45.72 cm) |
| Overall Product Height | 18.00 |
| Overall Product Width | 16.00 |
| Qty On Hand | 36 |
| Width | 16.00 in (40.64 cm) |
Additional information
| Dimensions | 16 × 16 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Request Product Details & Pricing
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.