Power Reclining
Showing 106–120 of 167 resultsSorted by price: low to high
Cassian Power Reclining Loveseat W/ Headrest
| Weight | 187.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Cade Power Reclining Loveseat W/ Headrest
| Weight | 180.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Currant |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Brooks Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 78 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Joel Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 81.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Ava Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 77.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Emmons Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 75 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Emmons |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cassian Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 181 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 77.5 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Cassian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Cade Power Reclining Loveseat W/ Headrest & Console
| Weight | 174 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 74.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Maddox Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Buff |
| Style | Contemporary |
| Collection | Maddox |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Greyson Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 237 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 85 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Dorian Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 261.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Quarry |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Joel Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 234.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 90 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Oakley Power Reclining Sofa with Power Headrest
| Dimensions | 41 × 86 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Oakley |
| Features | Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Morrison Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 238 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Currant |
| Style | Transitional |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Ava Power Reclining Sofa W/ Headrest & Lumbar
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | In Stock |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Load more products
Loading...