Showing 1–15 of 189 resultsSorted by price: low to high
Eldorado High Leg Reclining Chair
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 32.5 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mission/Craftsman (Traditional Arts & Crafts) |
| Collection | Eldorado |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Greyson Rocking Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Haven High Leg Reclining Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Haven |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Morrison Rocking Recliner
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Reed Wall Recliner
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 36 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Reed |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Vail Rocking Recliner
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Vail |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Scarlett High Leg Reclining Chair
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33 × 39 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Scarlett |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Ferndale Swivel Gliding Chair
| Weight | 104.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 39 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Ferndale |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Allegra Chair
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 35.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Allegra |
| Features | Customizable, Fabric |
James Sectional
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | White |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Power |
Roxie Swivel Gliding Chair
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 37 × 37 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Roxie |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
Load more products
Loading...