Showing all 15 resultsSorted by price: low to high
Dorian Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar – 16X755
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 36 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Dorian Rocking Recliner – 010755
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Dorian Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49755
| Weight | 250.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 78 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Dorian Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48755
| Weight | 223.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 63 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Dorian Power Reclining Loveseat w/ Headrest – U48755
| Weight | 213.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 63 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Dorian Reclining Loveseat w/ Console – 449755
| Weight | 206.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 78 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Storage |
Dorian Wall Recliner – 016755
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Dorian Reclining Loveseat – 448755
| Weight | 179.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 63 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Dorian Power Reclining Sofa w/ Headrest & Lumbar – X44755
| Weight | 261.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 44 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |