Showing 16–30 of 812 resultsSorted by price: low to high
Morrison Rocking Recliner – 010766
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Collage Wall Recliner – 016734
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 29.5 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Khaki |
| Style | Transitional |
| Collection | Collage |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Collage Rocking Recliner – 010734
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 29.5 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Khaki |
| Style | Contemporary |
| Collection | Collage |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Jasper Wall Recliner – 016709
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jasper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Reed Wall Recliner – 016704
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 36 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Transitional |
| Collection | Reed |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Joel Rocking Recliner – 010761
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Reed Rocking Recliner – 010704
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 36 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Collection | Reed |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
James Rocking Recliner – 010521
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Lead |
| Style | Transitional |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Trouper Rocking Recliner – 010724
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stucco |
| Style | Contemporary |
| Collection | Trouper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Joshua Rocking Recliner – 010502
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Twilight |
| Style | Transitional |
| Collection | Joshua |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Vail Rocking Recliner – 010403
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Traditional |
| Collection | Vail |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Finley Rocking Recliner – 010747
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Fletcher High Leg Reclining Chair – 295424
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 35.5 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Fletcher |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Jasper Rocking Recliner – 010709
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Jasper |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Load more products
Loading...