Showing 76–90 of 811 resultsSorted by price: low to high
Presidential Manual Recline
| Dimensions | 40.5 × 34.5 × 40 in |
|---|---|
| Brand | BarcaLounger |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stetson Coffee |
| Style | Traditional |
| Collection | Vintage |
| Features | Leather |
Morrison Wall Recliner – 016766
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Traditional |
| Collection | Morrison |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Randell Rocking Recliner – 010777
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 45.5 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Randell |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Maverick Rocking Recliner – 010582
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Maverick |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Riley High Leg Reclining Chair – 295448
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35.5 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Riley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Greyson Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar – 16X530
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Contemporary |
| Collection | Greyson |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Randell Power Wall Recliner w/ Headrest & Lumbar – 16X777
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 43.5 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Randell |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Brentwood High Leg Power Recliner w/ Headrest – 29U430
| Weight | 107.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33.5 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Brentwood |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power |
Load more products
Loading...