Showing 46–60 of 377 resultsSorted by price: low to high
Brentwood High Leg Reclining Chair – 295430
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33.5 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Brentwood |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Pinnacle Swivel Gliding Recliner – 017512
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Shell |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Jay Wall Recliner – 016706
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Astor Wall Recliner – 016519
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 37.5 × 44.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Platinum |
| Style | Transitional |
| Collection | Astor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Dante High Leg Reclining Chair – 295405
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 29.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Dante |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Joel Wall Recliner – 016761
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Liam Wall Recliner – 016786
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Garnet |
| Style | Contemporary |
| Collection | Liam |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Charlotte High Leg Reclining Chair – 028931
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33 × 38.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Charlotte |
| Features | Customizable, Fabric |
Vail Wall Recliner – 016403
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Traditional |
| Collection | Vail |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Jay Rocking Recliner – 010706
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Pinnacle Power Reclining Loveseat w/ Headrest – 32U512
| Weight | 178 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 56 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Shell |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Jay Power Reclining Loveseat w/ Headrest, Lumbar & Console – X49706
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 78.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Jay Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Lumbar – X48706
| Weight | 197 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 63.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Jay Power Reclining Loveseat w/ Headrest & Console – U49706
| Weight | 211 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 78.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Load more products
Loading...