Showing 121–135 of 811 resultsSorted by price: low to high
Redwood Wall Recliner – 016776
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 44 × 46.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Redwood |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Brentwood High Leg Reclining Chair – 295430
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 33.5 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Brentwood |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Pinnacle Swivel Gliding Recliner – 017512
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Shell |
| Style | Traditional |
| Collection | Pinnacle |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Swivel |
Jay Wall Recliner – 016706
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Jay |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
James Wall Recliner – 016521
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 39 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Lead |
| Style | Contemporary |
| Collection | James |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Harbor Town Swivel Gliding Recliner – 017799
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Transitional |
| Collection | Harbor |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
Astor Wall Recliner – 016519
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 37.5 × 44.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Platinum |
| Style | Transitional |
| Collection | Astor |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Dante High Leg Reclining Chair – 295405
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 29.5 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Burgundy |
| Style | Transitional |
| Collection | Dante |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Finley Wall Recliner – 016747
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Finley |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Joshua Wall Recliner – 016502
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Twilight |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joshua |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Dorian Rocking Recliner – 010755
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Transitional |
| Collection | Dorian |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocker, Rocking |
Ava Rocking Recliner – 010769
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 37 × 42.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Ava |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Rocking |
Maverick Wall Recliner – 016582
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sand |
| Style | Transitional |
| Collection | Maverick |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Joel Wall Recliner – 016761
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 40 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Red |
| Detail Color | Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Joel |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
Load more products
Loading...